Sadık Bir Refik: Prof. Dr. Ali Yücel UYAREL

Liste fiyatı: 60.00 TL  
45.00 TL
İndirim: 15.00 TL (25%)
9789758757749
Mevcut
+

Eser Özellikleri

Yayınevi:
Server
Baskı:
2020, 2. Baskı
Sayfa Sayısı:
196
Kapak:
Karton
Kağıt:
70 gr. Lux Enzo
Ebat:
15 x 22 cm
ISBN:
978-975-8757-74-9

Sadık Bir Refik: Prof. Dr. Ali Yücel UYAREL

Merhum Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan (Rh.a)'i 4 Şubat 2001'de Avustralya'da müphem bir trafik kazasında kaybettiğimizde yanında bir kişi daha vardı: Prof. Dr. Ali Yücel UYAREL. Merhum Es'ad Coşan hocaefendinin damadı olan Ali Yücel UYAREL, hayatı boyunca hizmet ettiği hocasına, ahiret yolculuğunda da eşlik etmişti.

Uyarel; başarılı akademik hayatı esnasında çok sayıda talebe yetiştirmiş, diğer yandan birçok sosyal ve kültürel organizasyona rehberlik ederek, destek vererek gençliğe yol göstermiş, hayır kurumları içerisinde yer alarak hayatı boyunca içinde yaşadığı topluma hizmet etmişti. Buna rağmen mütevazı duruşunu ve istikametini hiç değiştirmemişti. "Üzengideki ayak" gibi hem koşan hem duran olmuştu. Vefatından sonra da "gülsuyundaki koku" gibi bir iz bırakmıştı. Her ne ki o şimdilerde "kitaptaki yazı" gibi ne susuyor ne de konuşuyor. Onun hayatına dair bir eser hazırlamak vefâdan öte onun gibi olmaya öykünmenin bir gereği olsa gerekti.

Bu amaçla yola çıkıldı, talebeleri, yakınları, dostları, arkadaşları bildiklerini bir panelde dile getirdiler. Prof. Dr. Hür Mahmut YÜCER de siz değerli okuyucularımız için dile gelen anı ve hatıraları derledi.

Merhum Es'ad Coşan Hocaefendi ve damadı merhum Ali Yücel Uyarel'e mevlâdan gani gani rahmetler diliyoruz.

İçerik bulunamadı

Yorum yaz
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönder >