950 TL üzeri alışverişlerde kargo ÜCRETSİZ

Soru - Cevap

Dua kitabında (ve uygulamasında) bazı duaların dipnotunda hem âyet-i kerîme hem hadîs-i şerîf kaynak olarak verilmiştir. Burada bir yanlışlık yok mu?

CEVAP: Bunlar yanlışlıkla yazılmamış bilakis dua olarak neden buraya konulduğunu izah etmiş oluyor. İlgili dua lafızları dipnotta belirtilen âyet-i kerîmelerin aynen lafzıdır. Verilen hadis kaynağında da Peygamber Efendimizin (s.a.s.) bu ayetler ile dua ettiği veya dua maksadıyla okumayı tavsiye ettiği belirtilmektedir. (Örneğin: 30/Rum 17-19, Ebû Dâvud, Edeb, 110)
Demir telli büyük Dua kitabın kullanımı zor olduğu için yeniden kitap haline getirebilir misiniz bu mümkün mü
Yurtdışına (almanya) kargonuz varmı?

CEVAP: EVET, serveryayinlari.com sitemizden online siparişinizi verebilir, kargo ücretlerini görebilirsiniz.
Hangi kargo şirketiyle çalışıyorsunuz.

CEVAP: YURTİÇİ kargo ile çalışıyoruz.
Selamun aleyküm okumakta olduğum 21.yüz yılda asıl mesele adlı merhum Mahmud Esad ÇOŞAN hoca efendinin kitabındaki konu başlıklarının üzerindeki o barkodlar sohbetlere mı ait eğer öyle ise nasıl kullanabilirim bilgilendirebilir misiniz? Hayırlı günler.

CEVAP: Aleykum selam evet barkodlar ilgili sohbetlere ait. Cep telefonunuza barkod okuyucu uygulaması yükleyip o uygulama üzerinden ilgili barkodları okutup sohbetlere direkt erişim sağlayabilirsiniz.
Kur'an-ı Kerim ayetlerinde, özellikle Allah ve Rab kelimelerinde renklendirme yapılmış. Bu uygulama daha önce yoktu. Renklendirmenin sebebi nedir, neye dayanır?

CEVAP:
Mushaf yazımında renkli mürekkep kullanılması çok kadim bir uygulama olmakla birlikte ilk örnekler daha ziyade yazı ile ilgili ihtiyaçların zorlamasıyla ortaya çıkmıştır. Sonraları çeşitlilik olsun diye mushaf yazımında bazı kelimelerin farklı renkle yazıldığı örnekler ortaya çıkmıştır. Ancak bunlar tamamen yazan kişiye bağlıdır ve okuyanın dikkatini çekmesini istediği kelimeler farklı renkle yazılmıştır. Kelimeleri renklendirmek tamamen subjektif bir yaklaşımdır ve başkasını tatmin edecek bir izahı da yoktur. Mesela Allah ve Rab kelimelerini renklendirmek sadece sayfada bazı kelimeler renkli görünsün diye yapılmış olabilir. Bazı mushaflarda sadece lafzatullahlar renkli yazılır. Bazılarında daha farklı kelimeler de renkli yazılmaktadır. Bazı mushaflar yazımı aynı hizaya denk gelen kelimeleri renklendirmektedir. Renklendirme övülecek bir durum olmadığı gibi yerilecek bir durum da değildir. Sadece bir tercihtir. Kur’an’ın azametine gölge düşürecek veya saygısızlık olarak sayılabilecek bir renklendirme yapılmadıktan sonra her türlüsü benim nazarımda makbuldür.

Doç.Dr. Muhammet Abay
MÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yrd.
Cep kitapların yazı puntosu nedir? Rahat okunabiliyor mu?

CEVAP: 9 punto. Rahatlıkla okunabiliyor.
Kitapların ilk sayfasına ب harfi koyulmasının sebebi nedir?

CEVAP: Besmele anlamına gelmektedir.
Adana'da da satış noktanız var mı?

CEVAP: Evet. Ayrıntılı bilgi için satış noktaları sayfamıza bakabilirsiniz: https://serveryayinlari.com/satis-noktalari
Kapida ödeme yokmu?

CEVAP: Kapıda ödeme seçeneğimiz şuan için mevcut değil.
Yeni mesaj
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönder >