Soru - Cevap

Hediyelik tefsirli kuran meali dis kapagi yumusak mi acaba?
Kur'an-ı Kerim ayetlerinde, özellikle Allah ve Rab kelimelerinde renklendirme yapılmış. Bu uygulama daha önce yoktu. Renklendirmenin sebebi nedir, neye dayanır?

CEVAP:
Mushaf yazımında renkli mürekkep kullanılması çok kadim bir uygulama olmakla birlikte ilk örnekler daha ziyade yazı ile ilgili ihtiyaçların zorlamasıyla ortaya çıkmıştır. Sonraları çeşitlilik olsun diye mushaf yazımında bazı kelimelerin farklı renkle yazıldığı örnekler ortaya çıkmıştır. Ancak bunlar tamamen yazan kişiye bağlıdır ve okuyanın dikkatini çekmesini istediği kelimeler farklı renkle yazılmıştır. Kelimeleri renklendirmek tamamen subjektif bir yaklaşımdır ve başkasını tatmin edecek bir izahı da yoktur. Mesela Allah ve Rab kelimelerini renklendirmek sadece sayfada bazı kelimeler renkli görünsün diye yapılmış olabilir. Bazı mushaflarda sadece lafzatullahlar renkli yazılır. Bazılarında daha farklı kelimeler de renkli yazılmaktadır. Bazı mushaflar yazımı aynı hizaya denk gelen kelimeleri renklendirmektedir. Renklendirme övülecek bir durum olmadığı gibi yerilecek bir durum da değildir. Sadece bir tercihtir. Kur’an’ın azametine gölge düşürecek veya saygısızlık olarak sayılabilecek bir renklendirme yapılmadıktan sonra her türlüsü benim nazarımda makbuldür.

Doç.Dr. Muhammet Abay
MÜ İlahiyat Fakültesi Dekan Yrd.
Cep kitapların yazı puntosu nedir? Rahat okunabiliyor mu?

CEVAP: 9 punto. Rahatlıkla okunabiliyor.
Kitapların ilk sayfasına ب harfi koyulmasının sebebi nedir?

CEVAP: Besmele anlamına gelmektedir.
Adana'da da satış noktanız var mı?

CEVAP: Evet. Ayrıntılı bilgi için satış noktaları sayfamıza bakabilirsiniz: https://serveryayinlari.com/satis-noktalari
Kapida ödeme yokmu?

CEVAP: Kapıda ödeme seçeneğimiz şuan için mevcut değil.
"İslam'da Dostluk ve Kardeşlik Adabı" adlı kitabın cep boy baskısında metnin Arapça baskısı var mıdır?

CEVAP: Cep boy baskısında yok malesef. Normal ebatlı olanda mevcut.
M. Zahid Kotku Kitapları setindeki Tasavvufi Ahlak kitapları cep boy mudur ?

CEVAP: Hayır, normal boy olan baskıdır.
S,aleykum,üsküdar daki adresten elden alınabiliyor mu oraya yakın oturuyorum teşekkrüler

CEVAP: Üsküdar ofis adresimizde satış yapılmıyor. Ama Üsküdar'daki satış noktalarımızdan temin edebilirsiniz: https://serveryayinlari.com/satis-noktalari
Tc kimlik numaramı girmek istemiyorum girmeden neden siparis veremiyorum ki sadece bir kitap alcam ve gerek ödemeyi zaten yapicam bu konu da yardımcı olmanızı isterim.

CEVAP: 29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete’de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. Buna istinaden T.C. no bilginizi almak durumunda kalıyoruz.

Yurt dışında yaşayanlar ya da Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kullanıcılar için TC kimlik numarası zorunlu olmamakla beraber, bu durumu açık ve net bir şekilde belirtmeleri ve TC kısmına 0 yazmaları gerekir.
Yeni mesaj