750 TL üzeri alışverişlerde kargo ÜCRETSİZ

Tarihi ve Tasavvufi Şahsiyetler (Cep Boy)

Prof. Dr. M. Es'ad Coşan
Liste fiyatı: 105.00 TL  
68.25 TL
İndirim: 36.75 TL (35%)
9789752420335
Mevcut
+

Eser Özellikleri

Yazar:
Prof. Dr. M. Es'ad Coşan
Yayınevi:
Server Yayınları
Baskı:
2017, 1. baskı
Sayfa Sayısı:
568
Kapak:
Karton Kapak
Kağıt:
1. Hamur, 50 gr.
Ebat:
10,5 x 16,5 cm
ISBN:
978-975-2420-33-5

Milletler veya devletler, millet olabilmek için kimi zaman kahraman ve tarih icat etmeye çalışırlar. Potansiyel olarak model ihtiyacı duyan nesillerine bu kahraman ve tarihlerini örnek göstermek suretiyle geleceği inşa etmelerini beklerler. Bizler ise doğal bir kültürel doku ve zengin bir tarihe sahibiz. Tarihimiz ruh safiyeti ve derinliğine sahip, insan kitlelerini fazilet şahikası haline getirmeyi başarmış kültür, ilim, fikir ve siyaset hazinelerimiz olan büyüklerimiz ile doludur. Bu yüzden ne hayâlî kahraman ne de hayâlî tarih icat etmeye ihtiyacı vardır. Onların ruh yüceliğini, örnek ahlâkını, düşünce ve duygularını ortaya çıkarmak, insanlığa sunmak, gerek kültür tarihimiz, gerekse geleceğin ümidi olarak görülmek istenen gençlere örnek göstermek yönünden son derece önemlidir.

Merhum M. Esad Coşan Hocaefendi zikrettiğimiz düşünce ve "Kadir bilen milletler içinden kadri bilinecek insanlar çıkar." düstûrundan hareketle, yaşadıkları zamanlarda insanlara ümit ışığı olmuş, yolunu kaybettiği zamanlarda yön göstermiş, kitle için yaşama aşkına sahip gönül mimarlarını tanıtmak için sağlığında, pek çok büyüğümüz hakkında konuşmalar yapmış, sempozyum ve toplantılar tertip ettirmiş, yazılar yazmış ve yazılmasına vesile olmuştur. Ayrıca tavsiyesiyle kurulan yerel sivil toplum kuruluşlarına da onların adlarını vermek suretiyle hatıralarını yaşatmayı hedeflemiştir.

Zira şunu biliyordu ki; insanlar kendilerini benzetmek için güzel örnekler, model şahsiyetler ararlar. Hocaefendi'nin, hakkında konuşma yaptığı kimseler arasında Hz. Ali, Ebû Eyyûb el-Ensârî, İmâm-ı Âzam, Ahmed-i Yesevî, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî, Hacı Bektâş-ı Velî ve Yunus Emre vardır. Hatırasına sempozyum ve çeşitli programlar tertip ettirdiği şahsiyetler arasındaAhmed-i Yesevî, Ahmed Ziyâüddîn-i Gümüşhânevî, Zahid-i Kevserî, Çırpılarlı Ali Efendi, Necip Fazıl Kısakürek ve Ali Yakup Cenkçilerbulunmaktadır. Keza Mehmed Zahid Efendi, hocası Necati Lugal, Ali Yakup Cenkçiler ve Muammer Dolmacı hakkında da bağımsız yazılar kaleme almıştır.

Hayat ileri doğru yaşanır, geriye doğru anlaşılır. Hocaefendi bu eserle milletimizin dünü, bugünü ve yarını arasında bir köprü kurmuştur. Eser insanımıza yeni ufuklar açarken onlara fikrî ve mânevî bir destekle emniyet de vermiş olacaktır.

İçerik bulunamadı

Yorum yaz

Tek Çekim 3d Secure
Taksit yok
Taksit
Aylık
68.25 TRL
-
-
Toplam tutar
68.25 TRL
-
-

WorldCard 3d Secure
3 taksit
Taksit
Aylık
68.25 TRL
34.13 TRL
22.75 TRL
Toplam tutar
68.25 TRL
68.25 TRL
68.25 TRL

Axess Kart 3d Secure
3 taksit
Taksit
Aylık
68.25 TRL
34.13 TRL
22.75 TRL
Toplam tutar
68.25 TRL
68.25 TRL
68.25 TRL
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönder >