Feyzü'l Furkan Tefsirli Kur'an-ı Kerim Meali (Cep Boy - Sadece Meal - Ciltli)

Meal: Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli
Liste fiyatı: 46.00 TL  
34.50 TL
İndirim: 11.50 TL (25%)
9789758757619
Yakında!

Eser Özellikleri

Yazar:
Meal: Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli
Yayınevi:
Server
Baskı:
İstanbul, 2018 6. Baskı
Sayfa Sayısı:
689
Kapak:
Sert Kapak
Kağıt:
34 gr. 1. Hamur
Ebat:
11 x 17 cm
ISBN:
978-975-857-619

Kur'ân-ı Kerîm, Yaradanımız'ın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir.

Allah'ı tanımak, Kur'an'ı tanımakla; Kur'an'ı tanımak ise onu okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur. "Allah var" deyip de yokmuş gibi yaşamanın; Kur'an'a inandığını söyleyip de Kur'an'sız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kitap ve dinleri içine alan, son ilahî kitabımız Kur'ân-ı Kerîm, sadece zihnimize hitap eden ve zihnen ilgi duymak ve inandığımızı söylemekle yetinmemiz gereken bir kitap değildir. O, bütün eylemlerimizde kendisine yönelmemiz ve yaşantımızda uygulamamız gereken bir kitaptır. Çünkü katılaşmış/taşlaşmış kalpler onunla yumuşar, çağlara açılan yol bu hakikat nuruyla aydınlanır.

Kur'ân-ı Kerîm'in en doğru şekilde anlaşılması ve yaşanmasıyla ilgili olarak yıllardır ileri sürülen en büyük bahane "okuduğumu anlayamıyorum" idi. Bugün bu mazereti ortadan kaldıran nitelikli bir çalışmaya kavuştuk. Uzun yılların emeği ve birikimiyle hazırlanan, sade ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış, gerekli görülen yerleri anlamayı kolaylaştıracak kısa tefsirlerle zenginleştirilmiş, iniş gayesini ve Allah'ın muradını anlamayı hedeflemiş ender bir çalışma: Feyzü'l-Furkân…

Mealde, gerekli fıkhî, itikâdî, tarihî ve sosyolojik açıklamalar yapılarak birçok parantezsiz/çıplak meallerin doğuracağı tehlike önlenmeye çalışılmış, böylece âyet ve açıklamalarını her seviyedeki insanın rahatlıkla anlaması ve anlatması sağlanmıştır.

Kur'an'ın anlamıyla ve ruhuyla buluşmak, O'na uygun bir yaşam sürmek isteyenler için bu eser kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor…

Yumuşak kapak istiyorum ciltli ne demek
CEVAP: Ciltli sert kapak anlamına geliyor Esma Hanım
selamun aleykum yeni baskılarda kagit kalitesi biraz düştü maalesef,sürekli yanimizda taşıdığımız ve not almak istediğimiz icin kullanissiz oluyor bu konuya dikkat edilmesini rica ediyorum..
100bin dosttaki mealler ciltli mi bir de hangi renk gonderiyorsunuz acaba.cevap verirseniz sevinirim.

CEVAP: Evet Fatma hanım ciltli. Turkuaz renk.
Hiçbir fiziksel mağazada bulamadım sizden alsam bir yeri zedelenmiş falan gelirse ne yapacağım?

CEVAP: Bilabedel iade edebilir, yenisiyle değiştirebilirsiniz. Ama öncesinde satış noktaları sayfamıza göz atabilirsiniz: https://www.serveryayinlari.com/satis-noktalari
cep boy da yaprak sayfalarını daha kalın olsun lütfen
diğeri hiç dayanıklı değil not alamıyorun sayfayı çevirirken bile elde gidiyor
cabuk yırtılıyor ve dayanıksız
lila rengi kalmamış gelir mi acabaa

CEVAP: Evet inşallah.
merhaba ne aman gelir acaba sert kapak cep boy ? ya da bulunan bir şubeniz var mı ?

CEVAP: Merhaba, yakında yeni baskısı olacak ama dilerseniz 100bindost.org sitesinden de temin edebilirsiniz.
Kargo ücreti nedir.

CEVAP: Kargo ücretleri siparişin gramajına ve ulaştırılacağı bölgeye göre sistem tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır.
Sizce cep boy mu orta boy mu daha kullanışlı olur? Cep boyun yazısı çok küçük mü? Bir de kapak olarak yumuşak, ciltli ve deri olarak var, hangisi en dayanıklı ve kullanışlı, hangisi en çok tercih edilen? Yardımcı olursanız sevinirim.

CEVAP: Sürekli yanınızda taşıyorsanız cep boy, evde veya iş yerinizde sabit duracaksa orta boy baskıyı tavsiye ederiz. Dayanıklılık açısından "ciltli" olan baskılar daha çok tercih edilmektedir.
sadece meal diyor tefsirli olanların cep boyu yok mu.

CEVAP: Sadece mealden kasıt, Arapça metin olmaksızın sadece tefsirli mealdir.
Yorum yaz