Feyzü'l Furkan Tefsirli Kur'an-ı Kerim Meali (Orta Boy - Sadece Meal - YUMUŞAK KAPAK) Turkuaz

Meal: Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli
Liste fiyatı: 55.00 TL  
41.25 TL
İndirim: 13.75 TL (25%)
9789758757664
Yakında!

Eser Özellikleri

Yazar:
Meal: Prof. Dr. Hasan Tahsin Feyizli
Yayınevi:
Server
Baskı:
2019, 13. Baskı
Sayfa Sayısı:
688
Kapak:
Yumuşak Kapak
Kağıt:
45 gr. 1. Hamur
Ebat:
13,5 x 21 cm
ISBN:
978-975-857-664

Kur'ân-ı Kerîm, Yaradanımız'ın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir.

Allah'ı tanımak, Kur'an'ı tanımakla; Kur'an'ı tanımak ise onu okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur. "Allah var" deyip de yokmuş gibi yaşamanın; Kur'an'a inandığını söyleyip de Kur'an'sız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kitap ve dinleri içine alan, son ilahî kitabımız Kur'ân-ı Kerîm, sadece zihnimize hitap eden ve zihnen ilgi duymak ve inandığımızı söylemekle yetinmemiz gereken bir kitap değildir. O, bütün eylemlerimizde kendisine yönelmemiz ve yaşantımızda uygulamamız gereken bir kitaptır. Çünkü katılaşmış/taşlaşmış kalpler onunla yumuşar, çağlara açılan yol bu hakikat nuruyla aydınlanır.

Kur'ân-ı Kerîm'in en doğru şekilde anlaşılması ve yaşanmasıyla ilgili olarak yıllardır ileri sürülen en büyük bahane "okuduğumu anlayamıyorum" idi. Bugün bu mazereti ortadan kaldıran nitelikli bir çalışmaya kavuştuk. Uzun yılların emeği ve birikimiyle hazırlanan, sade ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış, gerekli görülen yerleri anlamayı kolaylaştıracak kısa tefsirlerle zenginleştirilmiş, iniş gayesini ve Allah'ın muradını anlamayı hedeflemiş ender bir çalışma: Feyzü'l-Furkân…

Mealde, gerekli fıkhî, itikâdî, tarihî ve sosyolojik açıklamalar yapılarak birçok parantezsiz/çıplak meallerin doğuracağı tehlike önlenmeye çalışılmış, böylece âyet ve açıklamalarını her seviyedeki insanın rahatlıkla anlaması ve anlatması sağlanmıştır.

Kur'an'ın anlamıyla ve ruhuyla buluşmak, O'na uygun bir yaşam sürmek isteyenler için bu eser kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor…

Kargom çok hızlı ve temiz bir şekilde paketlennil olarak geldi,güzel hizmetiniz için teşekkür ederim.
Merhaba, yumuşak kapak dediğiniz tam olarak nasıl oluyor. ciltli olan kapağın esnek hali mi ,termo deri mi? Bilgilendirirseniz memnun olurum?

CEVAP: Ciltlide, cilt bezinin içine kalın mukavva konuluyor. Sert olduğu için bükülemiyor. Yumuşak kapakta ise, cilt bezine çok ince bir kağıt sıvaması yapılıyor. Böylece bükülebilir esneklikte bir cilt ortaya çıkıyor.
selamün aleyküm satın almak istiyorum orta boy alarak ama içeriğinde arapça da var mı?

CEVAP: Aleyküm selam Zeysa hanım. Sadece meal olan baskılarda Arapça metin bulunmuyor. Diğer baskılarda (mushaf+meal) bakabilirsiniz. serveryayinlari.com/kurani-kerim/mushaf-meal/orta-boy/
Yumusak kapak baskılari ne zaman yapılacak? Keşke 3 aylara yetiştirebilseydiniz.

CEVAP: Nisan ortasına yetiştirmeyi gayret ediyoruz Rukiye hanım.
Bunun karton kapaklisi yok mu?? Bir de yumusak kapak ciltlinin esnek hali mi?
İç sayfaları nasıl, renkli mi? 12. baskı olan ciltli sert kapaktan farkı sadece yumuşak kapak olması mı ?

CEVAP: Evet renkli. Farkı yumuşak kapak olması.
Yorum yaz
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönder >