Gıda Katkı Maddelerine Yönelik SAĞLIKLI BESLENME SETİ (4 kitap)

Prof. Dr. Fatih Gültekin
Liste fiyatı: 222.00 TL  
111.00 TL
İndirim: 111.00 TL (50%)
00GKMSET01
Mevcut
+

Eser Özellikleri

Yazar:
Prof. Dr. Fatih Gültekin
Yayınevi:
Server Yayınları
Baskı:
İstanbul, 2014, 1. Baskı
Sayfa Sayısı:
4 kitap
Kapak:
Karton kapak
Kağıt:
83 gr. Speciant (lüks kağıt)
Ebat:
15,5 x 23,5 cm

SET İÇERİSİNDE YER ALAN KİTAPLAR:

------------------------------------------------

Gıda Katkı Maddelerine Yönelik TÜKETİCİ REHBERİ
Prof. Dr. Fatih Gültekin (Biyografisi için tıklayın)

Teknolojinin ilermesi gıda sektöründe de kendini göstermiş ve gıda katkı maddeleri kullanılarak üretilen hazır gıdalar raflarda yerlerini almıştır. Ancak bu ürünler, bir yandan gözümüze ve damak tadımıza hitap ederken diğer yandan da içerdikleri katkı maddeleri sebebiyle birçok hastalık için risk oluşturmaktadır.

Katkı maddesi içermeyen ürün bulmanın neredeyse imkansız olduğu günümüzde, sağlığımız için riskli olan katkı maddelerini daha yakından tanımalı ve alışverişlerimizde bunları içermeyen ürünleri tercih etmeliyiz.

Bu kitapta, sizler için, sanal olarak oluşturulmuş yüzlerce ürün içeriği katkı maddeleri açısından incelenerek değerlendirilmiştir. Bunu yaparken amacımız, sizlerin olumlu veya olumsuz yönde, belirli marka ve ürünlere yönlendirilmesi değildir. Aksine ürün içeriğini değerlendirebilme yetisinin ve alışkanlığının kazandırılmasıdır.

Gıda ürünlerini alırken, hem daha sağlıklı hem de inançlarınıza ve kişisel tercihlerinize daha uygun olanları ayırt edebilmeyi öğrenmek istiyorsanız, bu kitap size faydalı olacaktır.

BİR BAKIŞTA GIDA KATKI MADDELERİ (Özet Tablolar)
Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN

Bu kitap, gıda alışverişlerinizde ürün etiketlerini değerlendirirken sizlere yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta Türk Gıda Kodeksinde yer alan tüm katkı maddeleri elde edildiği kaynaklar ve sağlık riskleri dikkate alınarak tablolar halinde sunulmuştur.

Tablolarda sembollerle özet olarak sunulan bilgilerin bilimsel kaynakları için"A'dan Z'ye Gıda Katkı Maddeleri" kitabına başvurulmalıdır. Tablolardaki bilgiler, bir bakıma bu kitabın bir özeti mahiyetindedir.

Aradığınız katkı maddesine daha kolay ulaşabilmeniz için katkı maddeleri hem "E" numaralarına göre hem de alfabetik olarak listelenmiştir. Bunun yanında gıda katkı maddelerinin sağlık riskleri dikkate alınarak her bir hastalık için riskli olan katkı maddelerinin toplu olarak görülebileceği çok sayıda tablo oluşturulmuştur.

Fark Etmeden Yediklerimiz: GIDA KATKI MADDELERİ
Prof. Dr. Fatih GÜLTEKİN

Günümüzde değişen yaşam koşulları ile birlikte beslenme alışkanlıklarımız da değişmiş ve şartlar hazır gıda tüketimi kaçınılmaz hale getirmiştir. Hazır gıdalar, bir yandan yaşamımızı kolaylaştırırken diğer yandan içerdikleri katkı maddeleri sebebiyle birçok hastalık riskini de beraberinde getirmiştir.

Anlaşılan o ki engel olamadığımız bu değişim içerisinde, gıda katkı maddelerinden tümüyle arındırılmış bir beslenme, maalesef, mümkün değildir. Yediğimiz gıdalarla bir yılda yaklaşık olarak kendi ağırlığımız kadar katkı maddesi tükettiğimiz gerçeği göz önüne alınırsa, katkı maddeleriyle barışık, ancak onların zararlarını en aza indirebileceğimiz bir strateji geliştirmenin gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bunun da ilk basamağı, katkı maddelerini yakından tanımaktır.

Gıda katkı maddeleri açısından bilinçli beslenmeye adım atmak, katkı maddelerinin ne olduklarını, nasıl kontrol edildiklerini, hangi kaynaklardan üretildiklerini, GDO ile ilişkilerini ve sağlık risklerini öğrenmek istiyorsanız, bu kitap size faydalı olacaktır.

A'dan Z'ye GIDA KATKI MADDELERİ (Ansiklopedik Sözlük)
Prof. Dr. Fatih Gültekin

Gıda katkı maddeleri son yıllarda dikkat çeken ve her geçen gün ilginin arttığı bir konudur. Bu alanda yoğun bir bilgi kirliliği vardır; bu sebeple ulaşılan bilgiler tatmin edici olmaktan ve ihtiyaçları karşılamaktan uzaktır. Bu eksik ve yanlış bilgilenmenin sonucunda, zihinlerde hâlâ cevaplanamayan bir çok soru dolaşmaktadır. Bu sorular daha çok, katkı maddelerinin zararlı olup olmadığı ve inançlarımız açısından sorunlu olup olmadığı ile ilgilidir.

Gıda katkı maddeleri alerjiden migrene, hiperaktiviteden kansere kadar birçok hastalıkla ilişkilendirilmektedir. Bunun yanında inançlarımız ve bireysel tercihlerimiz açısından önemli olan ve hayvansal kaynaklardan elde edilen çok sayıda katkı maddesi vardır.

Ülkemizde kullanılmasına izin verilen 360 civarında katkı maddesini daha yakından tanımak, fonksiyonlarını, kullanıldığı ürünleri, hangi kaynaklardan nasıl üretildiklerini ve hangilerinin sağlık açısından riskli olduğunu öğrenmek istiyorsanız, bilimsel bir yaklaşımla ve bir tüketici duyarlılığıyla kaleme alınmış bu eser size faydalı olacaktır.

Yazarla iletişime geçmek için buraya tıklayın.

İçerik bulunamadı

Yorum yaz

Tek Çekim 3d Secure
Taksit yok
Taksit
Aylık
111.00 TRL
-
-
-
-
Toplam tutar
111.00 TRL
-
-
-
-

WorldCard 3d Secure
5 taksit
Taksit
Aylık
111.00 TRL
55.50 TRL
37.00 TRL
27.75 TRL
22.20 TRL
Toplam tutar
111.00 TRL
111.00 TRL
111.00 TRL
111.00 TRL
111.00 TRL

Axess Kart 3d Secure
5 taksit
Taksit
Aylık
-
55.50 TRL
37.00 TRL
27.75 TRL
22.20 TRL
Toplam tutar
-
111.00 TRL
111.00 TRL
111.00 TRL
111.00 TRL
WhatsApp
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Mesaj Gönder >